Jedným z najemotívnejších príbehov relácie V siedmom nebi bol pred časom diel s lekárom Ľubomírom Laurincom (61), ktorého doslova z ulice zachránili dve dievčatá. Pomocnú ruku mu okrem Vila Rozborila podal aj profesor Vladimír Krčméry (57), ktorý mu dal dočasnú prácu. Po návrate z Afriky je však doktor Laurinec opäť na dne.

Centrum pre pomoc v núdzi zo spoluprácou Centrum krízovej pomoci , dnes rozdávali jedlo po ulici zrazu sme sa ocitli na šafaríkovom námestí kde sme stretli sedieť na lavičke Pána doktora Ľubomíra Laurinca – dnes okolo , 15:00 sme dorazili na miesto Šafárikovo námestie , kde sedel špickový doktor. Laurinec ktorí sa staral o bývalého prezidenta suchstera.


Tento príbeh, ktorý pred časom koloval sociálnou sieťou, vyzerá ako zlý sen! Z lekára bezdomovec. Je to vôbec možné? Áno. Zhluk nešťastných náhod priviedol slovenského doktora Ľubomíra z viedenskej nemocnice AKH, cez väzenie až na ulicu. Osud vzdelaného pána však nebol ľahostajný jednej žene, ktorá sa už na jeho trpký život nemohla pozerať…

Život Ľubomíra Laurinca pripomína zlý senVyštudoval medicínu a dlhé roky pracoval ako internista. Robil na echokardiografii v českom výskumnom ústave v Prahepôsobil ako lekár na misii v Afrike v rámci projektu Lekári bez hraníc a pracoval aj vo viedenskej nemocnici.

Ľubomír Laurinec sa však vyspovedal, naším občianskym združeniam ako, sním zaobchádzal pán Krečmeri, aj pán, Ohlah, a Viliam Rozboril, jeho spoveď bola veľmi smutná , ja sa cítim sklamaný možno som urobil chyby ale napokon televízie name zbohatli povedal Doktor Laurinec . Pomocnú ruku sme mu teda podali po kecali či a ako ďalej, jeho situáciu budeme sledovať.